GuruHealthInfo.com

Preprečevanje bolezni srca in ožilja: intervju s kardiologom

Video: koronarna bolezen srca, angina, ishemična bolezen srca

Dr. Ethan Weiss, slavni ameriški kardiolog

Dr. Ethan Weiss (Ethan Weiss) - znani ameriški kardiolog, ki je specializirano za bolezni srca in ožilja.

Področje strokovnega interesa dr Weiss zajema preventivno kardiologijo, genetiko srčno-žilnih bolezni in motnje lipidnega metabolizma.

Dr. Weiss deluje v eni izmed najboljših ameriških zdravstvenih ustanovah - na Univerzi v Kaliforniji Medical Center v San Franciscu (UCSF).

V našem današnjem intervjuju smo se pogovarjali z zdravnikom na temo preprečevanja koronarne srčne bolezni, in ga spraševali o poklicnem in osebnem življenju.

- Povej mi, doktor, kaj misliš, da je najbolj pomembna stvar za osebo, ki želi, da se starajo brez koronarne bolezni srca in zaščito pred njenimi usodne posledice?

- Za začetek, moram reči, da so bolezni srca in ožilja (CHD) veliki meri odvisna od genetske komponente, ki ji sodobna medicina ne more vplivati. To je tisto, kar smo podedovali od svojih staršev, zato je pomembno vedeti, kako so s srcem zadeve.

Drugi zelo pomemben dejavnik tveganja, ki lahko vplivajo - je tobak za kajenje. Na splošno, kajenje - slaba navada v vseh pogledih, ki je terjal ne le kadilec, pa tudi koga, ki je v bližini. To je nevarno, ne samo za kajenje, ampak tudi, da živijo ali delajo s kadilci. Zanima me, kaj ta smrtonosna navada je še vedno zakonito.

Na koncu je pomembno naš način življenja in prehrane. Če želite najti zdravo starost, potem morate delati na sebi. Morate redno izvaja, jesti uravnotežen (to je napisano na tisoče člankov in vajah). Kot je za vadbo, vam priporočam ničesar, da poveča srčni utrip: hitra hoja, ples, plavanje, tek, kolesarjenje, skoki.

Razumem, da je naša zaposlitev in divji ritem življenja ne dovoljuje, da bi čas za resen študij, vendar to ni razlog. Priznaj, da je vsakdo vsaj pol ure na dan, ko smo razpada na kavču in gledal svojo najljubšo oddajo ali sedijo na socialnih omrežjih. Vzemite 30 minutah na dan za vadbo za srce, in v prihodnosti bo hvala!

- Kaj razumete pod izrazom "zdravo hrano za srce"?

- Obstaja velika razlika med tem, kar sem razumel z izrazom "zdravo hrano za srce," in da je običajno priporočljivo za hujšanje. Shujšati - to ena, in da se ohrani koronarne žile čisto v preteklih letih - nekaj več.

Seveda, če bi me videli prihaja moškega aterosklerozo z debelostjo, je prva stvar, ki bi se mu priporočam, da izgubijo težo. Najprej je potrebno nekaj časa, da omejevanje vnosa kalorij, maščob in ogljikovih hidratov, kot tudi delo na svoji fizični obliki.




Vendar pa je povprečna zdrava oseba, ki je že vzpostavila prehrane, ni treba šteti kalorij. Če odtrgal malo teže, zmanjšal nazaj na delu, je dovolj. To je preprosta: pogled na vaš običajni kosilo in duševno stran na 1/5 iz dejstva, da je na krožniku. Odrežite, seveda, najboljši del, ki je špagete, namesto solato. Dobiš idejo.

Osebno mislim, da je najbolj zdravo za srce tradicionalne sredozemske prehrane. Ne strogo držijo tej dieti, ampak ravna po njej. Zlasti je omejena na "bele" ogljikovih hidratov in raje celo zlakam- zavrne mastno meso, jedo ribe in namesto ptitsu- redno jesti matice, zlasti mandlji in sveže orehe.

- Katere so najpogostejše zmote o bolezni srca in ožilja?

- Zal mi je, da mnogi ljudje zmotno menijo, bolezni srca in ožilja izda le polne sedeči kadilcev. Ljudje mislijo, da če skrbijo sami zase, lahko pozabi na bolezni srca in ne gredo na kardiologa. Vendar ljudje mislijo, da ne vpliva na mlade.

- Dr. Weiss, kako ste se odločili za sodelovanje na področju kardiologije?

- To je zelo zanimivo vprašanje. Moj oče je bil kardiolog, da poznajo napačno prepričanje, da sem se odločil, da gredo očetove stopinjah. V bistvu, na strokovnem področju, sem si vedno želel, da bi se imenoval "sin James Weiss." Ampak to tako se je zgodilo, da sem sam iz svoje mladosti, kot je to področje medicine, sem vesel, posegel v načelih srca, svoje anatomije. To je samo usoda.

- Če niste povezani življenje do zdravil, kdo bi lahko bil?

- No, če bi imel talent, bo postal glasbenik. Sem študiral glasbo v šoli, in res mi je všeč, in moji starši dobre glasbenike. Ampak, žal, nimam svoj talent!

- Kaj strokovno trenutki najbolj motivirajo vas?

- Veliko takšnih trenutkov. Zato ljubim svoje delo. Čeprav imam čudovito družino in veliko skrbi osebnega načrta, se veselim, da zjutraj, da gredo na delo, in to, kar sem se najbolj - pomagati bolnikom.

To mi daje zadovoljstvo videti žive in zdrave ljudi, sem s svojim znanjem in izkušnjami podporo za več kot 10 let, in morda še več. Razumem prav dobro, kaj se lahko zgodi, da jih v tem času ne da kvalificirano zdravljenja in opazovanja. In to je res lepo. Menim, da prinašajo resnične koristi svetu.

Poleg kliničnega dela sem delal raziskave in predava na univerzi. Seveda, sem zelo zadovoljen, da prispevajo k prihodnosti medicine in izmenjavo strokovnega znanja na mlajše generacije zdravnikov, je lepo videti v njihovih očeh pravi interes.

- Kaj je po vašem mnenju najboljše v svojih bolnišnicah?

- UCSF Medical Center, kjer sem vadil že vrsto let, je velik duh sodelovanja. V pisarni, na sprejemu v ambulanti, v njihovih raziskovalnih laboratorijih - povsod lahko dobim pomoč sodelavcev ali skupna prizadevanja za rešitev zapletenega vprašanja. Celotno osebje UCSF osredotočena na najboljši možni rezultat konca, ki ga ni mogoče doseči, ne da bi s skupnimi napori in sodelovanjem.

- Hvala za vaš iskren odgovor, dr Weiss!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný