GuruHealthInfo.com

Debelost in pogoste bolečine korelat

Znanstveniki iz ZDA so pokazale, da debeli ljudje občutijo bolečino bolj pogosto kot drugi, čeprav brez kroničnih bolezni, ki povzročajo bolečino.

Video: Jaz soromlyus Svoge tіla - Številka 1 - del 1 - 1/29/15 - sem oklevala svoje telo

"Bolezni so vzrok za bolečine, vendar to ni nujno odločilen dejstvo v nekaj debelosti-ball", - je dejal Arthur Stone Univerzitetnega kliničnega centra v New Yorku na Stony Brook.

Znanstveniki so analizirali podatke iz svetovalne družbe Gallup je v obdobju 2008-2010 s pomočjo telefonskih intervjujev z milijon Američanov. Vprašajte vprašanja o teži in višini, ali so anketiranci začutil bolečino v katerem koli delu telesa, na predvečer anketi, ali trpijo zaradi bolezni, ki povzročajo bolečino.

Video: Povečan intrakranialni tlak in debelost - obdelava in obnova - Z Premilife

85% prostovoljcev je bila bela, 94% s srednjo ali višjo stopnjo. Indeks telesne mase je pokazala, da je 36,8% sodelujočih zmanjšano ali normalno težo, 38,3% - Presežek preostalo 24,9% debelih različnih stopenj.

Ugotovljeno je bilo tudi, da s povečanjem telesne mase poveča verjetnost različnih bolečine.

Video: Ton maternice. Kaj storiti? 1. del | Mamalara.ru

Kot je bilo pričakovati, je dokaj velik delež bolečine od anketirancev je imelo neposredno povezavo s kroničnimi boleznimi, ki so značilne za debelost. Ko so raziskovalci izključiti te bolezni v obravnavi, pogostost kronične bolečine med skupinami z normalno težo in prekomerne telesne teže obrnil približno enaka. Vendar pa je debelih ljudi, je bila občutno višja.

Mehanizem take odvisnosti še ni jasna. Stone meni, da je lahko razlog za to vnetnih mediatorjev, ki jih celice človeškega maščobnega tkiva, ki dražijo receptorje bolečine v telesu. Ponudil naj bodo pozorne na preučila odnos kronične bolečine z debelostjo bolj natančno preuči vzroke.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný