GuruHealthInfo.com

Idealno bi bilo, seveda, kupiti polno kmečko mleko & ldquo; od krave & rdquo; - Nič, fant ... ampak ne vsakdo ima to možnost.

Vprašanje se vedno pojavi, kaj nahraniti otroka, ko je bil v stiski dopolnilne hrane. Nekatere matere so mnenja, da je treba dati svoje otroke, kar je bilo, ki so jim kot otrok - krema za pšenico, kravje ali kozje mleko, itd Drugo kupiti samo posebno otroško hrano ...
Idealno bi bilo, seveda, kupiti polno kmečko mleko

Kakšno mleko za otroke, mlajše od enega leta pomoč? Sprijaznimo se.
Poskušal sem nahraniti otroka z naravno vasi izdelki - zelenjava, sadje in meso. Toda, ko je šlo za mleko, sem se začel spraševati, če moj otrok je rustikalna kravje mleko je potrebno. Moja intuicija mi je povedal, da je bolje kupiti posebno otroško mleko. Kupil sem mleko v prahu Nestle podjetje. Obstaja veliko vitaminov, mineralov in brez alergenov. da je zelo prijetna za Makar. Poleg tega je prenehal potemnite zobe, kot v mleku bogato s kalcijem. Sem celo pečen kolač za njega v tem mleku.


Toda tu smo šli na počitnice k babici v vasi, in mi ni zgodilo zelo smešno zgodbo. Vsi stari starši, tete in strici na vsako drugo kričanje, da je treba nahraniti otroka kašo na kravje mleko, potem ne bo tako tanek kot moja. Ne vem, kako je s tem strinjal. Tako smo kuhali v kašo in dal Makar. On ni všeč, je pojedel samo nekaj žlic (hvala bogu!). Toda ne samo zvečer imel otrok vse simptome zastrupitve. Makar vse potegnil ven, je bila bleda in šibka, tudi ne bi mogla sedeti, lezite na moji rami. Potem je začel prebavne motnje in slab zadah je aceton. Začel sem, da bi mu kapljice Fenistil in le materino mleko. To je trajalo dni 5, dojenček Nisem hotel jesti ničesar, dokler se telo ni prinesel popolnoma alergen. Od takrat sem zareklas dojiti kravje mleko iz vasi.

To nam pomaga babica
To nam pomaga babica
Toda paradoks, smo nato pojedel kašo ton in vse je bilo v redu. Razmišljanje o zgodbi za nekaj časa, sem prišel do zaključka, da je vse izdelke istega kravje mleko za otroka telesa zelo težko in lahko povzroči veliko škodo na prebavnem traktu. Zato sem uporabo in priporočamo, da vse matere kupiti poseben otroka mleko, ki ne samo, da ne povzroča alergij na otroka, ampak tudi polni njegovo telo potrebuje vitamine.
Stric je naučil igrati kitaro
Stric je naučil igrati kitaro

Kakšno mleko je najbolje kupiti?

Idealno bi bilo, seveda, kupiti polno kmečko mleko "iz krave" - ​​zdaj, par ... Ampak ne vsakdo ima to možnost.

Poleg tega pijte sveže mleko "od krave" mokro, le takrat, ko ste prepričani v zdravju krav, čisto molžo, pakiranje in prevoz, itd (Preverite za informacije pretres na koncu članka). V drugih primerih, tudi v prisotnosti neuporabnih odpadkov iz papirja, kot so higienski sklenitev surovega mleka, je bolje, da zavre, v nasprotnem primeru lahko ujamete resne bolezni, kot so salmoneloze bruceloze, da ne omenjam nekaj prebavnih motenj.

Toda to je le rezervacije za najsrečnejši, ki kupuje zdaj neporoshkovoe surovega mleka. Večina od nas se ni ogrožena, ker Pogosto piti mleko sploh ubili, v katerem nič ne živijo, ampak še vedno molžo stroj, kar pomeni, zmešamo z gnoj in kri (zaradi mastitisa krav).

Zato menimo, da dve možnosti, ki jih običajno pijejo.
Pasterizirano ali sterilizirano - kateri je boljši?!

Torej, v trgovinah, smo običajno ponuja dve možnosti:

1. pasterizirano mleko (rok trajanja - za nekaj dni, pogosto prodajajo v mehkih paketov - manj trdna)

2. ultra-pasterizirano ali UHT (rok - toliko kot šest mesecev, pogosto prodajajo v paketih solidno, čeprav je včasih mehko).

Torej, za tiste, ki si ne morejo kupiti kakovosti kmečko mleko, je bolje kupiti pasterizirano mleko (ni UHT, misli si).




Vitamini v njem je več v primerjavi z sterilizirane, hranil in bakterij - je tudi večja. Hkrati sterilizirano ubitih skoraj vse! Da, lahko še vedno doda konzervans za dolgoročno hrambo.
Nato pazljivo prebral, in da je ena beseda, ki je ne razume, potem vodi v bojih s proizvajalcem za metlo in valjarjem. Levo v toplem, nekuhane pasteriziranega mleka za 2-3 dan Sours in spremeni v kislo-Samokvasov - včasih okusno, včasih, čeprav - brez okusa, Rancid, vendar še vedno - jogurt, ne žarko mleko. Kaj to pomeni? Dejstvo, da ste kupili pasterizirano mleko še dolgo razpravo, mlečnokislinske bakterije (gl. Nadaljnje pomembno rezervacijo). Sterilizirani mleko v vročini, verjetno samo gnila, razgradi, saj so mlečno kislinske bakterije popolnoma uničijo.
Tukaj, upoštevajte naslednje:
1. To ni nasvet za pripravo domačega jogurta, to je samo način za preverjanje, ali je živ za shranjevanje materino mleko - in to ni zelo zanesljiv. Včasih pristno kmečko mleko lahko prav tako (če ne dodamo starter mlečne kisline), za dolgo časa, ne da obrniti kislo v vročini - se zgodi v tistih primerih, kjer je vse zelo čisto doilos, shimmered in pripravljena. In morda celo postal zagrenjen v tem času - maščoba se ne čaka ...
2. kislo stranu ni zanesljivo, da mleko ogrevanje (surovo ali pasterizirano) za 40 stopinj, nato pa dodajanje kvasca - npr par žlic živijo jogurta ali kislo smetano. Z pokrov, da bo toplo mleko vsaj za nekaj ur. Po 8 urah, jogurt je pripravljena.
3. Če kupite pasterizirano mleko, je, za razliko od surova ni treba zavreti: tako boste prihranili nekaj več kot vitamini in minerali (in pasterizacije patogenov je že bil sprejet v tovarni). Ampak to ni tako pomembno točko - je možno, da zavre. V vsakem primeru je priporočljivo, da se ogreje pred pitjem, ker mleko je bolj koristno piti toplo - hladno, ni zaželeno, da je manj prebavljiva.
Za majhne otroke (in za nas odrasle) pasterizirano mleko je boljše kot sterilizirajo ali UHT. Od steriliziranega mleka v številnih alergičnih otrocih, izpuščaj in luščenje, itd

Koristno je, da to, ali kozjega mleka? In za koga?

Zaradi visoke vsebnosti hranil kozje mleko kaže oseb:

motnje srčnega ritma in motnje kardiovaskularnega sistema;
nujnost popravka živčnega sistema;
z motnjami mišično-skeletnega sistema;
trpi zaradi intolerance na kravje mleko beljakovin in aktivnosti laktaze;
motnje gastrointestinalnega trakta;
z motnjami vidnega analizatorja;
v preventivne in kurativne namene v kožnih bolezni, hepatitis, rahitis, anemijo in različne vrste senenega nahoda.

Tudi v odsotnosti ali pomanjkanja materinega mleka - kozjega mleka kaže majhne otroke.
Prednosti kozjega mleka - stalna inconstancy?

Znanstveni dokazi kažejo, da je sestava kozjega mleka značilno razlikujejo glede na vremenske razmere, podnebne cone, sama moč koz in njeno starost. Toda, ali to pomeni, da so koristi kozjega mleka vprašljiva? Sploh ne! In kjerkoli koza niti živel, je vedno izbere le najbolj hranljivo hrano, dragoceno rastlinsko hrano. Poleg tega so koze sami bolni zelo pogosto, zato je uživanje surovega mleka je varen.

In končno, če se zgodi, da se ujeti bronhitis, določite sami kozoterapiyu. Koristno je, ali kozjega mleka z bronhitisom? Nedvomno! Če želite to narediti, vzamemo treba le zdravilni napitek pred spanjem. V 1 skodelico prinesel v vrelo mleko se doda žličko medu, jazbeca maščobe, ali kozo. Vse to se pije v majhnih požirkih, in greš pod toplo odejo do jutra. In zjutraj - nov dan in nove razpoloženje, ki je prepričan, da je boljši od včeraj!

Določimo velikost odseka

Kljub temu, da je pomanjkanje kalcija v prehrani otrok - bi bilo več skupnega problema kot njegov preobilja, še na otroškem meniju risbe držijo načela "zlato sredino". Toda, kako pravilno določiti dnevni tečaj za mleko in mlečne izdelki, potrebna za nasičenje telesa s kalcijevim vašega otroka?

Torej, smo poskušali rešiti, koliko mleka vaš dojenček potrebujejo. Dojenčki do 3 let, je potrebno 600 ml mleka in mlečnih izdelkov na dan (vključno z mlečno žita), starejšimi otroki (od 3 do 7 let) - približno 500 ml (vključno z naravnimi jogurt, mlečni izdelki).

Preveč odnesejo kot je mleko, ki ni: ne pozabite, da čeprav mleko in tekoči izdelek, temveč se nanaša na hrano, niso mogli pogasiti žejo pijače. Pogosto starši, z najboljšimi nameni motivirani, da se dobesedno "zapečateno" otroško mleko - kot posledica dobro dojenčku (mleko je zelo hranljiva) noče sadja, žit ali zelenjave solato.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný