GuruHealthInfo.com

Prehrana otrok: intervju s prehrano Jessica Lehmann

Video: Natalia Taran o vplivu prehrane na razvoj otrokovih diapozitivov +

Dr. Jessica Lehmann, ameriški strokovnjak za prehrano

Odcep iz finančnega sektorja na področju lepote in zdravja, registriran dietetik Jessica Lehmann (Jessica Lehmann, RD) je pokazala svojo pravo poslanstvo.

Negovanje svojega prvega otroka, je Jessica vpisanih v program Masters. Nekaj ​​let kasneje, ko je mati treh otrok, je postala certificiran strokovnjak za prehrano.

Danes Jessica svetuje tisoče ameriških družin na uravnoteženo prehrano, pa tudi uči prehrano na medicinske fakultete in ima svojo spletno stran.

V našem današnjem intervjuju, bo dr Lehmann deliti z vami nasvetov o prehrana otroka in mladostniki.

- Ste zaposleni ženska, ki delajo mati treh fantov, od katerih je najmlajši ni niti eno leto star. Kako vam je uspelo združiti kariero prehrano in gospodinjske dolžnosti?

- Ravnovesje med delom in družino je lahko težavno, vendar je vredno vsakega vašega truda. Razredi na Medicinski fakulteti in pisanje člankov pa me ne ovira, da je srečna mati.

To je super, ko vsak dan imate čas, da naredite veliko, nato pa zaspal z občutkom, da čas še ni minilo zaman. Seveda, ni vsak dan, ko so podani preprost in gre po načrtih. Ampak to je v redu. Vsaj ne čutim občutek krivde za izgubljenega časa porabljenega.

Potrebujemo organizacijo in samodiscipline, je treba načrtovati vnaprej veliko stvari. Pišem sezname ustreznih primerih in prednostno note, tako da samo za delo. Na srečo, moj mož mi veliko pomaga.

- Povejte nam, kako ste prišli v področje prehrane?

- Vedno sem bil zainteresirani za prehrano in zdravje. Odraščal sem v družini, ki ima rad, da bi jedli. Po letih sem se preselil v New York, kjer sem začel težave z alergijami in debelosti. Poskušal sem razumeti, kaj je narobe z mano, in to zanimanje me je na koncu pripeljala do področja dietetike.

Kot certificiran prehrano, sem ves čas ukvarja z odnosi med prehrano in zdravjem. Danes sem dobro zaveda številnih napak njegovi moči, v svoji mladosti. Sem jasno razumeti, da so naravni, predvsem rastlinska hrana je zelo dobra za telo, sem poskusil, da bi jedli več vlaknin, polno beljakovin in esencialnih maščobnih kislin.

- Kaj vam je najbolj všeč vaš poklic?

- Najbolj pomembna stvar je, da sem dejansko pomagala ljudem izboljšajo svoje zdravje in kakovost življenja s pravilno prehrano. Samo pomislite: če je oseba, ki poje trikrat na dan, vsako leto več kot 1000 verjetno, da se pojavi pred njim, da bi nekaj dobrega za svoje telo. To je tisto, kar je treba upoštevati vse za zajtrk, kosilo in večerjo - kot priložnost, da se koristi, ne pa tako kot je treba, da napolni želodec.

Drugič, učim dietetika študenti, bodočih strokovnjakov za prehrano, medicinske sestre, zdravniki in starši pa preprosto. Ne morem prenesti na njihovih glavah pomen pravilne prehrane, lahko postaviti temelje za generacije zdravje. To je res navdihujoča.

Tretjič, kot mati in kot strokovni prehrano lahko poskrbite, da moja družina pojedli uravnotežen. Moje znanje, da bi poskrbel za otroka in vzgoja v njih dobrih navad. Moč - je temelj za lepoto in zdravje za vse.

- Večina od nas se dobro zavedajo, da morate pravilno jesti. Ampak smo samo nimajo volje, da to storite. Kaj bi predlagali normalno zdravo osebo, ki želi, da bi razliko?

- Imam tri preprosta začetno svetovanje za vsakogar, ki želi, da bi jedli zdravo:
  • Dodamo dve zelenjavne jedi za zajtrk, kosilo in večerjo. Vsak del mora biti velikost pest. To je lahko veliko jabolko, solata skodelice, itd Uvedba sadja in zelenjave v prehrani vam bo dala bistvene sestavine: vlaknin, vitaminov, mineralov, bioflavonoide in antioksidante različne. Določeno število dovolj za začetek.
  • Več o tem, kako analizirati svojo prehrano. To je mogoče doseči na dva načina: 1) vodi dnevnik, ki bo seznam vseh, kaj jeste in pijete. 2) Pridobite računalniški program, ki bo analizirala podatke in pripravlja priporočila (kot SuperTracker). ti programi zahtevajo, da vnesete svoje osebne nastavitve (višina, teža, starost, spol, stopnja aktivnosti, poseben status), nato pa jih ustvarili za vas osebno seznama prehranskih priporočil.
  • Jejte naravna. To je zelo pomembno! Vi bi morali zmanjšati vsebino vaše prehrane predelanih izdelkov (klobase, paštete, konzervirane hrane, itd ..), in je osnova za hrano, mora biti naravni izdelki, brez kakršnih koli kemičnih dodatkov. Na primer, namesto shranjevanje pomarančnega soka čisto sami navadno oranžno, in namesto palico klobase kuhati doma rezino svežega mesa.

Video: Hujšanje

- Nekateri starši hranijo svoje otroke nezdravo hrano samo zato, ker je priročno. To je priročno, da ni juha, je primerno, ne da boriti z muhasto otroka za vsako ploščo te juhe. Kakšen nasvet bi dali starši?

- Popolnoma razumem, da imajo današnji starši malo časa in to je priročno. Priporočamo vam, da načrt vašega otroka meni, recimo, en teden vnaprej. Poskusi, ko je čas za pripravo jedi pred časom in pusti hrano v hladilniku.




Kadarkoli kuhati okusno in zdravo jed, zaloge na vse, kar potrebujete. Naj vaš dom nabor preprostih in hranljivih živil, kot so jajca, fižol v pločevinkah, zamrznjene zelenjave, piščanca, rib in drugih. Osebno sem pogosto kuhati rjavi riž in napitke, ki so razdeljeni v manjše, enostavno niso zamrznjene dele in jih dal v zamrzovalnik.

Z drugimi besedami, boste morali združiti udobje zase in v korist otroka. Otroci naj ne trpijo zaradi pomanjkanja časa.

- Katere so nekatere tipične jedi, ki jih kuhamo doma?

-  Kuham testenine solato in zelenjavo, dušeno piščanec z zelenjavo in riž, fižol in salsa, domače pice. Če so moji otroci, ki prosi za nekaj podobnega piščančje Nuggets ali ribje palčke, skušam uravnotežiti svoje sadje in zelenjavo.

Mimogrede, so zelenjava najbolje dati otrokom v času, ko so utrujeni in lačni. Medtem ko se moji fantje igrajo, sem dal na mizo jed s svežo zelenjavo, in da bi lahko imeli koristi od prigrizek, medtem ko čaka na večerjo.

- Vaši otroci vedno jesti tisto, kar imate v ponudbi? Če ne, kako tekmovati z njimi?

- No, dva od njih so ponavadi z veseljem jedel, kaj predlagam. Tretja bolj poreden in prsti.

Vedno sem jim ponujajo različne za otroke seznanili z novimi izdelki in izbrali svoj okus najboljši in najbolj uporaben. Tako kot jaz, da je v moji hiši vedno veliko izbiro je uporabne izdelke, in otroci vzeli tisto, kar jim je všeč.

Daje možnost izbire - to je zelo pomembno. Če otrok do solz ne želijo jesti kašo - ne na silo, dobili dostojno zamenjavo. Prisilna da mu hranjenje ovsena kaša, ne boste dosegli nič dobrega, vendar pokvari živčni sistem otrok in razviti močan odpor do zdravih obrokov za mnoga leta.

Na splošno, vam priporočam, vsi starši berejo knjigo Ellyn Satter (Ellyn Satter) "Moj otrok:. Hrano z ljubeznijo in razumom"

- Za nekatere aktivnosti, kot so pohodništvo v naravi, imajo starši za nabavo hrane in pijače za skupino. Mnogi bi sadne sokove, piškote in čips. Ali je to dovoljeno? Kako najbolje hraniti otroke v teh akcijah?

- Sadni sokovi in ​​čipi - to prazne kalorije. Sok lahko malo vitamina C, vendar ni dovolj hranilnih snovi za otroka. Žetoni so visoka vsebnost natrija in nizko vlaken. Piškotki - sladkor in ekstra maščobe. Bolj zdravo alternativa bi bila čista voda in paketno sadja.

- Kako sladka voda se lahko uporablja za otroke stare 6-10 let brez očitnega škode?

- Ne želim, da bi kategorično in govoriti o določenih številk. Ampak osebno, jaz bi trdo delali, da bi moj otrok odločijo iz sladkih pijač v korist nekaj bolj varnega. To je lahko sadni napitek, jogurt, mleko z nizko vsebnostjo maščob, sveže je sok.

- Moj 6-letni sin ima rad sveže korenje, ima to vsak dan. Dovolj o tem, ali je treba dati drugo zelenjavo?

- Korenje - res je super izdelek, in to je super, da je tvoj sin ga jedo. Ampak ne pozabite, da naše telo potrebujejo sadja in zelenjave z različnimi fitokemične sestave, ki se običajno razlikujejo po barvi. Korenje vsebuje veliko beta-karotena, likopena v paradižnikih veliko v ribeza - maso askorbinske kisline itd

Ponuditi otrok nekaj novega, začeti z zelenjavo, ki so podobni njegov najljubši korenček - repa, pesa, pastinak, sladki krompir. Bilo bi lepo, da ponudimo jed, sestavljeno iz mešanice korenja z drugo zelenjavo in sadje (npr, nariban jabolk).

Raznolikost - je ključ do zdravega prehranjevanja!
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný