GuruHealthInfo.com

Zdrava in pravilna prehrana: strokovni odgovori o aditivih za živila

Terry Lemerond, CEO EUROPHARMA

Za sodobnega človeka je postala norma jesti ničesar, in nato popravi okvarjeno zdravje tabletke škatle s kupom stranskih učinkov.

Kako lahko prekinil ta začarani krog?

Kako izboljšati svoje zdravje s pomočjo pravilne prehrane, in ali je to sploh mogoče?

O bo v našem današnjem članku povedati Terry Lemerond (Terry Lemerond), predsednik uprave EUROPHARMA, ki se ukvarjajo v aditivih za živila.

- Ko ste zainteresirani za zdravo prehrano industrije, ki vas potiska na tem poslu?

- Sem se začel zanimati za zdravo prehrano pred mnogimi leti, zaradi svojih zdravstvenih težav. Na moji višini 170 cm sem tehtal 110 kilogramov, sem imel hiperglikemijo in depresije.

Bil sem zelo nesrečen, in krivec je bila napačna prehrana: sladkarije in rafinirani ogljikovi hidrati, maščobe hitro hrano brez kakršnih koli omejitev.

Potem sem obupan in pomembno odločitev - da se pridružijo Marine Corps. Tam sem srečal kapitana, ki je spremenil moje življenje. To je bil tisti, ki prebudi v meni je hrepenenje za prehrano, in od tega trenutka se je začela moja spremembo na bolje.

Po prenosu na rezervo, sem šel na delo v trgovini z živili, in to ni bilo naključje. Rad bi izvedeli več o hrani, njihovo sortimenti, skladiščenje in druge. Potem sem kupil trgovino, kasneje pa je začel proizvajati hrano.

Vse se je končalo tako, da sem začel podjetje za aditive za živila, zaradi katerih lahko naredijo življenje drugih ljudi bolje, kako narediti bolje svoje življenje.

- Kaj je po vašem mnenju glavne zdravstvene težave zahodne civilizacije?

- Naša prehrana za tisoče let ostala popolnoma naravno.

V njej ni bilo sintetični aditivi, konzervansi in pesticidi. Izdelki zrasla naraven način za porabo na kraju samem.

Ampak tukaj potem sem zlomil velik posel, ki se je začela, da bi prekinil stoletja staro shemo.

Prehrana povprečni Američan v zadnjih 100 letih se je spremenilo več kot v preteklih 3 milijonov let, si mislite o temu!

In v ozadju se vse to komercialni interesi živilske industrije, vem, da je.

V tem kratkem času smo doživeli neverjeten razcvet porabe rafiniranih ogljikovih hidratov, ki se obdelujejo kemično modificiran polizdelke, sladkor, alkohol, tobak.

To je hud udarec za zdravje družbe.


Vzporedno s tem je povečana pojavnost, ki je iz neznanega razloga smo presenečeni, da smo pogosto zbolijo koronarne srčne bolezni, rak, astma, alergije, vnetnih bolezni, debelosti. Kot da ni korelacije med naše zdravje in sedanji hrane, slabih navad.

To je glavni zdravstveni problem zahodnega sveta.

- Kot potrošniki, kaj lahko storimo, da zaščitijo svoje zdravje?

- Najprej in predvsem, zakaj bi morali začeti - to je samo-izobraževanje.

Ne poslušaj me, ne poslušaj TV show, preberite več uglednih gostov.

Poskusi, da globoko prodre v smislu zdrave in pravilne prehrane, in na neki točki boste lahko preskočite vsako besedo in priporočila, skozi prizmo svojega znanja tako, da prave odločitve.

Človek ni bil programiran, da bi jedli in zakaj jemo, kar lahko najdemo.

Večina ljudi izbere izdelke po treh kriterijih: cena, udobje in okus. Se ne zavedaš, da je treba v prvi vrsti biti koristi za organizem. Vse, kar ješ, postane del tebe, dobesedno. Tukaj je tisto, kar morate razumeti.




Pomislite na vsako dobavo proizvoda kot zdravilo: kot je kvaliteta bencina poganja motor vašega avtomobila, in popolne kakovosti proizvodov poganja vaše zdravje.

Tako nizke kakovosti goriva bo ustavila in obrabo motorja in škodljive hrane bo postopoma uniči vaše telo.

Na dednost računov za samo 2% človeških bolezni, in preostalih 98% - zaradi okoljske izpostavljenosti, način življenja in prehrane. Najhujše pa je, da imajo vse to lahko vpliva tudi na ravni DNK, ki je postala del našega "I", bremenom na ramenih naših otrok, vnukov in pravnukov.

Človek je sposoben živeti boljše, bolj zdravo in bolj odločno, če je poudarek na pravilno prehrano.

- Kakšno vlogo vidite vse prehranska dopolnila?

- Prehranski dodatki - dragocen, še dodaten ukrep, ki bo delovala le, če jeste prav.

Ne moreš imeti vsega, vendar je upati, da bo prehranska dopolnila ohraniti svoje zdravje.

Moramo nadaljevati, kot sledi: da se naučijo osnov zdrave prehrane, da se zagotovi popolno in uravnoteženo prehrano, in le v skrajnem primeru aditivov za živila. Samo če bo imel vse zgoraj nesmiselna.

Aditivi za živila - to ni zdravilo za leni.

Verjamem, da tudi v prihodnje, lahko dopolnila biti naravna zdravila, s katerimi bodo ljudje učinkovito zatiranje in preprečevanje številnih bolezni, brez stranskih učinkov.

V tem času, bomo še naprej tablete pogoltniti z vsemi boleznimi in pogoje, ki so jih napake povzročajo v prehrani, in da bi lahko rešili tako, da preprosto popravi svojo prehrano. Namesto, kupimo v lekarni, 2-3, in še več zdravil proti GERB, diabetesa tipa 2, zgaga, prehladi, alergije.

Medtem, večina bolezni - to je naravna posledica vnetja, ki ga je ameriški prehrani povzročil.

- Povejte nam več o vnetja, saj vpliva na zdravje?

- Kronično vnetje organa, povezanega z uporabo rafiniranih ogljikovih hidratov, sladkarije in prekomerno presegajo omega-6 kislin omega-3.

Plus vpliv domačo in profesionalno stresa.

Vnetje ni zelo nevarno, če je kratkoročno, ampak kronično vnetje ubija celice v velikih količinah in je prežeta s številnimi dolgoročnimi posledicami za zdravje.

Nekateri moji kolegi pravijo, da se 80-90% vseh bolezni civilizacije mogoče preprečiti z ustavitvijo kronično vnetno proces v telesu.

Med temi boleznimi ter debelost in diabetes tipa 2 in koronarne srčne bolezni in astme in KOPB in celo raka.

- Kaj svetujejo bralcem osebni in poklicni uspeh?

- V vsakem primeru je treba določiti cilj.

Postavil sem cilj v vsem, ki prevzamejo.

Eno leto, pet let, old- potrebovali deset let, da se odločite, kaj želite v tem obdobju svojega življenja, ali duhovnih, fizičnih ali finančnih dosežkov.

Nimam medicinsko ali farmacevtsko izobrazbo, nimam diplomo iz kemije ali podjetja, ampak vsak dan treniram in trdo delati, da je najboljši v svojem poslu. Sem dosegla zastavljene cilje, zaradi prisotnosti jasno opredeljeni tseley- sanjam o njih dosegli, jim povem. Moj govor, akcija, fantazije - vse to je predmet in impregniran z idejo o doseganju ciljev.

Da bi to zdi preveč zapletena ali preveč čudno, verjetno ne bo dosegla želenega.

Vsak uspešen poslovnež, znanstvenik ali športnik, ki stoji na podstavku, je, da sanje izvaja skozi njegovo življenje.

Vi - kapitan edinega ladje, in je odvisna samo od vas, kje je doplyvet. Enako stanje je s pravilno, zdravo prehrano - ali se ne zgodi.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný